Minder weerstand, meer plezier door onfatsoenlijk coachen
Lef, liefde en lol in werken met weerstand
Beste teamcoach of trainer,
herken je dit?
- groepen die niet vooruit te branden zijn
- een sessie die gedomineerd wordt door irritatie en frustratie
- teams die zwijgen en voor zich uit kijken
- teamleden die weerstand en weerzin laten zien
- teamsessies die overlopen van emoties, die niet meer te stoppen zijn
- groepssituaties waarbij het trekken is aan een dood paard
Weerstand hoort erbij. Het is een teken van groei. Zonder wrijving, geen glans. Je kent vast wel al die mooie uitspraken over weerstand.
Weerstand in groepen kost ook energie, werkplezier en tijd. Je gaat harder werken. Je haalt je mooiste interventies uit de kast. Je zet je beste beentje voor. Je gooit er een deskundig schepje boven op. En ondertussen verlies je energie, plezier, zelfvertrouwen en word je moe, futloos en twijfel je aan jezelf.
Been there, done that. Je wilt niet weten hoe ik me zes slagen in de rondte heb gewerkt bij teams met weerstand. Met als resultaat dat de weerstand alleen maar groter werd. Afgeserveerd en op mijn tandvlees ging ik dan naar huis. En die opdrachtgever zag ik natuurlijk nooit meer terug. Dag omzet!
Op een gegeven moment had ik er genoeg van. Het was een periode dat ik veel trainingen en teamcoachsessies had. Ik had gewoon niet de energie om mijn beste professionele beentje voor te zetten bij een groep met weerstand. Dus ik reageerde naturel. Dat houdt bij mij in: venijnig. En laat dat nou werken.
Zo is onfatsoenlijk interveniëren ontstaan, compleet met sambal manis interventies. Een hart van goud en een tong van peper heb je nodig voor teams met weerstand. Zoet van binnen, scherp naar buiten. Dag zelfcensuur, welkom compassie.
Niet geschikt voor fatsoenlijke mensen die liever van binnen verzuren met een zoete glimlach op hun mond. No offense: been there, done that…
Grensdoorbrekende interventies in teamsessies brengen beweging en plezier teweeg. En niet alleen bij teams, ook bij jou!
Teamleden leren meer van en met elkaar door jouw onfatsoenlijk coachende opmerkingen. En jouw werkplezier neemt toe. Opdrachtgevers zijn blij met de resultaten en vragen je graag terug: want resultaat door leren met plezier is een aantrekkelijke combi.
Ben je teamcoach of trainer met een academisch of HBO- werk en denkniveau en wil je effectief werken met weerstand door
- meer op je gemak zijn
- resultaatgericht provocatief interveniëren
- spelen met de weerstand in de groep
- naturel reageren in spanningsvolle situaties
- je perfecte imperfecte zelf zijn
Volg dan de workshop ‘Minder weerstand, meer plezier door onfatsoenlijk coachen’ op 21 juni a.s. in Gare du Nord te Kwadijk, 15 km van Amsterdam.
Je ontdekt je eigen manier van grenzen doorbreken in lastige groepssituaties. Misschien is dat venijn, of juist ijzige stilte, of poeslief valse opmerkingen maken. In plaats van je beste beentje voor te zetten, ga je over de schreef, ben je een olifant in de porseleinkast van een team en ontdek je de kracht van onfatsoen. Niet beschaafd, wel doeltreffend. Incasseringsvermogen meenemen!
Hoe ziet het programma eruit?
Om 9.30 uur is er koffie en om 10.00 uur begint het programma. Je krijgt een kader voor grensdoorbrekend interveniëren. Want je gaat natuurlijk niet zomaar een potje onfatsoenlijk zijn in situaties met weerstand. Dit kader helpt je om lijn te brengen in provocatieve teaminterventies.
Daarna onderzoek je aan de hand van provocatieve oefeningen jouw mooiste onfatsoenlijke kant. Daarmee wordt meteen ook jouw incasseringsvermogen getest. Want wie de bal kaatst, mag hem terugverwachten.
‘s Middags krijg je een aantal provocatieve groepsinterventies aangereikt, waarmee je gaat oefenen. Je krijgt feedback, in sambal manis style natuurlijk ;-). Om 17.00 uur vindt de afsluiting plaats. Daarna kun je tot 17.45 uur nog napraten en een drankje doen.
Je krijgt een toolkit met informatie en oefeningen, zodat je alles nog eens rustig kunt nalezen en inspiratie op kunt doen voor onfatsoenlijk coachen met lef, liefde en lol.
Wat kun je bereiken met ‘Minder weerstand, meer plezier door onfatsoenlijk coachen’:
- je weet hoe je weerstand kunt gebruiken als versneller in een leerproces
- je hebt een kader waarbinnen je resultaatgericht onfatsoenlijk kunt interveniëren
- je kunt de schoonheid inzetten van je eigen lelijke kanten
- je bent op je gemak in spanningsvolle groepssituaties
- je kunt meedogenloos liefdevol werken met groepen
- je voelt je frank en vrij in het faciliteren van lastige groeps- of teamsituaties
- teams komen door jou in beweging, doorbreken impasses
- opdrachtgevers zijn tevreden met het resultaat
Kortom: je kunt als trainer en teamcoach opbouwend en effectief omgaan met weerstand en krijgt daar energie en plezier van!
Investering
De workshop kost € 695,– exclusief 19% BTW, hierbij zijn lunch, koffie, thee en versnaperingen inbegrepen.
Inschrijven
Geef je op via info@breinkorf.nl voor deze workshop vol venijn, compassie en plezier en krijg lef, liefde en lol in het werken met weerstand in teams. Je ontvangt dan een aanmeldingsformulier en een factuur. Ik ontmoet je graag 21 juni a.s.!
Hartelijke groet,
Monique Bolung